Dip Dubai Investments Park Yerleşke Detayları | Reportage Türkiye
WhatsApp

DIP – Dubai Investments Park

Konut, Ticari ve Endüstriyel Gelişim için Bölgedeki Seçkin Destinasyon.

DIP kısaltmasıyla bilinen Dubai Investment Park emirlikte hem konut hem de ticari gayrimenkul sunan karma kullanımlı bir bölgedir. Çok sayıda aile dostu özelliğe sahip olan, şehrin çevre dostu imar alanlarında biri olan bu bölge potansiyel ev alıcılarının ve yatırımcıların ilgisini çekmektedir. 
Dubai Investments Park bir sanayi kompleksi, bir ticaret bölgesi ve bir dizi konut alanından oluşmaktadır. Yaklaşık 2.300 hektarlık bir alana yayılan şehir içindeki bu şehir, insanlara çok sayıda kullanışlı tesis ve hizmet sunmaktadır. Mükemmel konaklama olanakları sunmanın yanı sıra, DIP endüstriyel faaliyetler ve kendi bünyesindeki önemli endüstriler için de kolaylıklar sağlamaktadır. 
Bölge sakinleri DIP'te yürütebilecekleri faaliyetlerin yanı sıra burasının stratejik konumundan da faydalanıyor. Dubai Investment Park, Al Maktoum Uluslararası Havalimanı'nın bitişiğindeki Jebel Ali'de bulunuyor. Ayrıca, şehrin temel ekonomik merkezlerine de iyi bir şekilde bağlanmıştır ve Sheikh Zayed Road ile Emirates Road gibi ana güzergâhlara hızlı erişim ve Dubai'nin Expo/District 2020 bölgesine doğrudan bağlantı sağlamaktadır.